“DİPLOMASİ GÜNLÜĞÜ” HAKKINDA KISA BİR BİLGİLENDİRME

İlk bloğumu 2010 yılında, Dışişleri Bakan Yardımcısı olarak görev yaptığım Ankara dönemimde açmıştım. Google’un blog altyapısı olan “Blogger” o tarihte ihtiyaçlarıma cevap veriyordu. Yurtdışı görevine gidene kadar düzenli olmayan aralıklarla altmış civarında yazı yazdım. Daha sonra Cenevre yıllarında ara verdim; üç yıla yakın bir süre yazamadım.

Kullanıma ilk sunduğumda bloğumun adı “Hariciyeciden bilişim yazıları”ydı. Nitekim çoğunlukla bakanlıkta yapmakta olduğumuz bilişim çalışmaları hakkında bilgi veriyordum blokta. Bir de diplomat olmak isteyen gençler için kariyer yazılarım oluyordu. Bir yazımda, cumhurbaşkanı ile gerçekleştirdiğimiz Silikon Vadisi ziyareti sırasında görüştüğümüz Apple yöneticisi Tim Cook ile yaptığımız sohbeti anlatıyor, bir başka yazımda, diplomat olmak isteyen gençler için tavsiyelerimi kaleme alıyordum.

Ben bloğumu açtığımda internet üzerinden yayın yapan kişi ve kuruluş sayısı oldukça azdı. Oysa şimdi internet üzerinde yeni bir medya dünyası geliştiği için görüş ve düşüncelerini bu alternatif platformda paylaşanların sayısı da arttı. Zaman içerisinde çoğu insan, artık okunamaz ve izlenemez duruma gelen gazete ve televizyon kanallarından uzaklaştıkları için gazetelerimiz ve televizyonlarımız da yoğun olarak internet dünyasında izleniyorlar. Fazla iddialı olmamakla birlikte “Diplomasi Günlüğü” ile şimdi ben de bu kervana katılmış oluyorum.

Bu konuda bana destek vermeyi düşünenler aşağıdaki Yorumlar bölümüne veya iletişim formuna öneri yazı ve video linklerini kaydedebilirler.

Özgeçmişimi merak edenler için kısa bir metni de blog sayfalarına ekledim.

Ayrıca bu çalışmayla ilgili her türlü görüş ve düşüncelerinizi de bu iki yöntemle her zaman iletebilirsiniz.

Kalın sağlıcakla.    Leave a Comment