Dış politikaya ilgi duyan gençlerden Diplomasi Günlüğü’ne katkı bekliyorum

Diplomasi Günlüğü’nü Ocak ayında yayına aldım. Burada haftada bir yazı yazıyorum. Yazılarım daha çok dış politika konularında oluyor. Bazı yazılarımda güncel konulardaki görüşlerimi paylaşıyorum. Bazı yazılarımla tarihe not düşmeyi amaçlıyorum. Örneğin 18 Mart 2016 tarihli Göçmen Mutabakatı ile ilgili yazım bu amaçla kaleme alındı. Uzun bir yazı oldu; ama bugüne kadar Avrupa ülkelerine vizesiz seyahat etmemizi sağlayacak sürecin neden bugüne kadar sonuçlanmadığına ilişkin olarak bu konunun uzmanlarına önemli bilgileri ve bu konudaki görüşlerimi aktarma fırsatı bulmuş oldum.

Bununla birlikte, Diplomasi Günlüğü’nde yalnız benim yazılarım yok. Türk dış politikasıyla ilgili olarak Türkiye’de ve yabancı basında çıkan makaleler ile video dosyalarına da burada link veriyorum. Amacım, başta siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümlerinde okuyan gençler olmak üzere, dış politikaya ilgi duyanlar için bir başvuru kaynağı oluşturmak.

Bu çalışmayı şimdilik yalnız yapıyorum. Ama takdir edersiniz ki, Türkiye’deki ve dünyadaki tüm yayınları düzenli olarak izleyebilmem mümkün değil. Bu nedenle gençlerin desteğini bekliyorum.

Nasıl destek olabilirsiniz?

Bunun en pratik yöntemi bu sayfanın altında yer alan Yorumlar bölümüne, önerdiğiniz yazı veya videonun linkini kaydedip Gönder düğmesini tıklamaktır. Link gönderirken uzun uzadıya ad ve soyad bilgilerinizi yazmanıza da gerek yok. Ad ve soyad olarak dilediğiniz verileri girip linki gönderebilirsiniz. Bu yorumları tabiatıyla yayına almayacağım; ama linki inceleyip hemen Diplomasi Günlüğü’ne ekleyeceğim.

Desteğinizi alırsam bu sitenin zaman içerisinde çok daha zenginleşeceğini düşünüyorum.

Sağlıcakla kalın.

1 Yorum Var : “Dış politikaya ilgi duyan gençlerden Diplomasi Günlüğü’ne katkı bekliyorum”
  1. Naci Bey benim naçizane önerim başlığı ile birlikte “Diplomasi Nedir?, Ne Değildir?” olacak. Diplomasi günümüzün en önemli ve doğru bir şekilde kullanılması, anlatılması gereken bir husus. Selamlar, sevgiler.

Yorum Yap

Düşünce Kuruluşları
Güne Bakış: Naci Koru ile Taliban’ın Afganistan’da yönetimi ele geçirmesi
Takvim
Aralık 2023
PSÇPCCP
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031